STŘÍPKY

Časopis Střípky vycházel v tištěné podobě od roku 1998 jako společný počin Centra 83, okresní organizace SPMP a Základní školy speciální. V průběhu těchto let vycházel jako měsíčník nebo dvouměsíčník. Jako poslední tištěné vyšlo prosincové číslo 2016.

Od roku 2017 všechny příspěvky do Střípků publikujeme na webových stránkách.

 

Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Třetí oddělení denního stacionáře si pod dojmem krásných podzimních (tedy skoro letních) dnů naplánovalo výlet do nedalekého Kněžmosta. A ačkoli se ten den počasí už zatvářilo zcela podzimně, nikomu to nevadilo. Podzim je přece krásně barevný a voňavý.  A že je to všechno pravda, o tom se přesvědčte v článku Honzy Štymáka.

19. 10. jsme jeli autem na výlet do  Kněžmosta.  Dojeli jsme na kraj obce a tam jsme nechali auto. Vydali jsme se údolíčkem k naučné  stezce, byly tam vysázené známé i méně známé ovocné stromy. Krajina byla krásně zbarvena podzimem, červené listy stromů prosvětlovaly mlžný opar. Krásnou krajinou jsme došli až ke skalním bytům, které jsme si prohlédli a vydali jsme se zpět k autu.
Výlet se nám líbil a těšíme se na další akci.

 

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Rostou, stále rostou

Letošní podzim houbaření přeje, rostou bedly, lišky i hřiby. A tak není divu, že i my jsme se nechali zlákat plnými lesy a vyrazili s košíčky, nikoli za babičkou do chaloupky, ale do lesa pro nějaký ten chutný úlovek vykukující z mechu. A jak se nám dařilo, o tom si přečtěte v minireportáži Petry Štechové.

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rostou, stále rostou

MČR v závodech horských kol

Ve dnech 13. -14.10. 2017 se naši reprezentanti v sedlech svých horáků vydali do Srubů, vesnice u Chocně, kde se konal pátý ročník mistrovství ČR v závodech horských kol. Pořadatelé opět připravili opravdu krásné tratě. Na programu dvoudenního klání byla páteční časovka a sobotní krosový závod s hromadným startem. Počasí letos vyšlo parádně a tak všichni mohli, nerušeni vnějšími vlivy, zúročit své tréninkové dávky.

Startovní pole bylo velmi početné a kvalitní, bez jednoho závodníka se přihlásila rovná stovka, z 19 zařízení či sportovních klubů napříč republikou. A naši se jako obvykle neztratili! Cinklo to Lence Závorové i Fandovi Dubickému a krásného výsledku dosáhl i Pepa Brzobohatý. Gratulujeme a děkujeme.

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR v závodech horských kol

Přechod Jizerek

Tradiční podzimní přechod hor si naši sportovci tentokrát užili v Jizerkách. Více o tom, kde byli a co tam všechno viděli naleznete článku Petry Štechové a obrázky pak ve fotogalerii zde

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přechod Jizerek

Mistrovství ČR v přespolním běhu

21.9. jsme se zúčasnili MČR v přespolním běhu v Jablonci nad Nisou. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo tomu, abychom si závody s chutí užili. Pokračování a výsledky

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mistrovství ČR v přespolním běhu

Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Každý rok se na celý srpen stěhují výrobky z Krámečku na zámek Mnichovo Hradiště a spolu s nimi se stěhují i prodávající. O víkendech se k nim přidávají i klienti, kteří tak mohou sami odprezentovat výrobky, které vznikají pod jejich rukama.

Jednou z prodávajících klientek byla i Petra Štechová, která se s námi podělila o své letošní zážitky.

 

 

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Kamilova kronika

Z důvodu práznin a dovolených se nám drobně zaseklo předávání stránek Kamilovy kroniky k uveřejnění, proto si s malým zpožděním, ale snad s chutí, přečtěte postřehy a zážitky našeho dopisovatele z června a července.

 

 

 

 

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika

Raftování 2017

    Stalo se již tradicí, že se naši sportovci v červnu vypraví na sportovní soustředění na raftech. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce. Pokračování

Posted in nezařazené, NOVINKY, SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Raftování 2017

(Bez)motorkářské odpoledne

Trochu lilo, bláto bylo, nikomu to nevadilo. I přes značnou nepřízeň počasí se na naší zahradě uskutečnilo motorkářské odpoledne. Kdo se dostavil, neprohloupil, mrkněte se sami na fotky. Foto

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem (Bez)motorkářské odpoledne

Výlet za loupežnicí Ronjou

V polovině června se klienti denního stacionáře vydali na výlet do hlavního města, kde navštívili Divadlo Kampa, konkrétně představení „Ronja, dcera loupežníka“, které vzniklo podle stejnojmenné knihy spisovatelky Astrid Lindgrenové (ukázka z představení zde). A nejen představení, ale i samotná cesta byla zážitkem, jak dokazuje příspěvek od klienta Lukáše Kouckého.

VÝLET DO PRAHY 14.6.2017. ŠESLY SME ŠE U CENTRA BRZO RANO OTKUT SME VYRAZYLY DO BONDY pokračování článku

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet za loupežnicí Ronjou

Letem světem z expedice Rakousko

Zájezd do Rakouska se vydařil, počasí přálo, všichni přežili 🙂

Výletníci nachodili mnoho kilometrů a za odměnu si odvezli nezapomenutelné zážitky. Mrkněte se, jak se měli………. parádně si užívali 🙂 Fotky zde

Posted in NOVINKY, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letem světem z expedice Rakousko

Kamilova kronika

Další postřehy ze života kamila Bouchnera v Centru i mimo něj. Tentokrát se s námi Kamil podělil o zážitky z mezinárodní konference SPMP v Praze a z Isarafestu, který se každoročně koná na naší zahradě. Další příspěvek věnoval svému pejskovi a vylíčil nám i to, jak to chodí při sportovním tréninku, když je venku hezky.

trable se psem

konference praha

sportovky

isarafest

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika

Turnaj v přehazované, Dřevěnice 2017

Pod záštitou organizace speciálních  olympiád jsme se zúčastnili turnaje v přehazované. V kategorii smíšených družstev jsme obsadili první místo.

Podrobnější reportáž připravil Kamil Bouchner zde.

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Turnaj v přehazované, Dřevěnice 2017

CYKLOPOBYT 2017

Ač bylo úmorné vedro, neodradilo nás. Nasedli jsme na své dvoukolové oře a vyjeli vstříc dobrodružství. A jak jsme se měli a co všechno jsme zažili a viděli? Přečtěte si více v příspěvku Lucky Kalousové.

 

 

 

 

A až to dočtete, mrkněte se i na fotky tady

Posted in NOVINKY, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem CYKLOPOBYT 2017

Kamilova kronika

Přinášíme Vám další várku reportáží a postřehů z pera, nebo tužky, Kamila Bouchnera. Tentokrát se dozvíte něco o sportování – o jeho přívětivé stránce,  odvrácené stránce a o využití moderních technologií.

Lehkoatletické přebory
Nástrahy sportování
Chytrý náramek

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika