STŘÍPKY

Časopis Střípky vycházel v tištěné podobě od roku 1998 jako společný počin Centra 83, okresní organizace SPMP a Základní školy speciální. V průběhu těchto let vycházel jako měsíčník nebo dvouměsíčník. Jako poslední tištěné vyšlo prosincové číslo 2016.

Od roku 2017 všechny příspěvky do Střípků publikujeme na webových stránkách.

 

Výlet do Benátek

O své žážitky z výletu do Benátek nad Jizerou se s námi podělila Žaneta Ortová.

Benátky v listopadu

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do Benátek

Kamilova kronika

Další příspěvky z Kamilovy kroniky, tentokrát se s námi náš dopisovatel podělil o své zkušenosti s novým telefonem, vyjádřil potěšení nad tím, že může opět navštěvovat naší keramickou dílnu a vyzradil všem jeden svůj sen.

Nový mobil
Návrat do keramiky
Splněný sen

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika

Dýně chutné i strašidelné

Dýňobraní na třetím oddělení

V úterý 17.10 se na třetím oddělení konalo dýňobraní. Vše začalo už v pondělí, na všech odděleních se připravovalo něco dobrého na zub. Na čtyřce připravili jednohubky s pomazánkou, na trojce se dělaly bramboráky a polévka a na jedničce také bramboráky, všechno  bylo z dýně .
Dále

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dýně chutné i strašidelné

Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Třetí oddělení denního stacionáře si pod dojmem krásných podzimních (tedy skoro letních) dnů naplánovalo výlet do nedalekého Kněžmosta. A ačkoli se ten den počasí už zatvářilo zcela podzimně, nikomu to nevadilo. Podzim je přece krásně barevný a voňavý.  A že je to všechno pravda, o tom se přesvědčte v článku Honzy Štymáka.

19. 10. jsme jeli autem na výlet do  Kněžmosta.  Dojeli jsme na kraj obce a tam jsme nechali auto. Vydali jsme se údolíčkem k naučné  stezce, byly tam vysázené známé i méně známé ovocné stromy. Krajina byla krásně zbarvena podzimem, červené listy stromů prosvětlovaly mlžný opar. Krásnou krajinou jsme došli až ke skalním bytům, které jsme si prohlédli a vydali jsme se zpět k autu.
Výlet se nám líbil a těšíme se na další akci.

 

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Rostou, stále rostou

Letošní podzim houbaření přeje, rostou bedly, lišky i hřiby. A tak není divu, že i my jsme se nechali zlákat plnými lesy a vyrazili s košíčky, nikoli za babičkou do chaloupky, ale do lesa pro nějaký ten chutný úlovek vykukující z mechu. A jak se nám dařilo, o tom si přečtěte v minireportáži Petry Štechové.

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rostou, stále rostou

MČR v závodech horských kol

Ve dnech 13. -14.10. 2017 se naši reprezentanti v sedlech svých horáků vydali do Srubů, vesnice u Chocně, kde se konal pátý ročník mistrovství ČR v závodech horských kol. Pořadatelé opět připravili opravdu krásné tratě. Na programu dvoudenního klání byla páteční časovka a sobotní krosový závod s hromadným startem. Počasí letos vyšlo parádně a tak všichni mohli, nerušeni vnějšími vlivy, zúročit své tréninkové dávky.

Startovní pole bylo velmi početné a kvalitní, bez jednoho závodníka se přihlásila rovná stovka, z 19 zařízení či sportovních klubů napříč republikou. A naši se jako obvykle neztratili! Cinklo to Lence Závorové i Fandovi Dubickému a krásného výsledku dosáhl i Pepa Brzobohatý. Gratulujeme a děkujeme.

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR v závodech horských kol

Přechod Jizerek

Tradiční podzimní přechod hor si naši sportovci tentokrát užili v Jizerkách. Více o tom, kde byli a co tam všechno viděli naleznete článku Petry Štechové a obrázky pak ve fotogalerii zde

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přechod Jizerek

Mistrovství ČR v přespolním běhu

21.9. jsme se zúčasnili MČR v přespolním běhu v Jablonci nad Nisou. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo tomu, abychom si závody s chutí užili. Pokračování a výsledky

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mistrovství ČR v přespolním běhu

Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Každý rok se na celý srpen stěhují výrobky z Krámečku na zámek Mnichovo Hradiště a spolu s nimi se stěhují i prodávající. O víkendech se k nim přidávají i klienti, kteří tak mohou sami odprezentovat výrobky, které vznikají pod jejich rukama.

Jednou z prodávajících klientek byla i Petra Štechová, která se s námi podělila o své letošní zážitky.

 

 

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Kamilova kronika

Z důvodu práznin a dovolených se nám drobně zaseklo předávání stránek Kamilovy kroniky k uveřejnění, proto si s malým zpožděním, ale snad s chutí, přečtěte postřehy a zážitky našeho dopisovatele z června a července.

 

 

 

 

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika

Raftování 2017

    Stalo se již tradicí, že se naši sportovci v červnu vypraví na sportovní soustředění na raftech. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce. Pokračování

Posted in nezařazené, NOVINKY, SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Raftování 2017

(Bez)motorkářské odpoledne

Trochu lilo, bláto bylo, nikomu to nevadilo. I přes značnou nepřízeň počasí se na naší zahradě uskutečnilo motorkářské odpoledne. Kdo se dostavil, neprohloupil, mrkněte se sami na fotky. Foto

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem (Bez)motorkářské odpoledne

Výlet za loupežnicí Ronjou

V polovině června se klienti denního stacionáře vydali na výlet do hlavního města, kde navštívili Divadlo Kampa, konkrétně představení „Ronja, dcera loupežníka“, které vzniklo podle stejnojmenné knihy spisovatelky Astrid Lindgrenové (ukázka z představení zde). A nejen představení, ale i samotná cesta byla zážitkem, jak dokazuje příspěvek od klienta Lukáše Kouckého.

VÝLET DO PRAHY 14.6.2017. ŠESLY SME ŠE U CENTRA BRZO RANO OTKUT SME VYRAZYLY DO BONDY pokračování článku

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet za loupežnicí Ronjou

Letem světem z expedice Rakousko

Zájezd do Rakouska se vydařil, počasí přálo, všichni přežili 🙂

Výletníci nachodili mnoho kilometrů a za odměnu si odvezli nezapomenutelné zážitky. Mrkněte se, jak se měli………. parádně si užívali 🙂 Fotky zde

Posted in NOVINKY, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letem světem z expedice Rakousko

Kamilova kronika

Další postřehy ze života kamila Bouchnera v Centru i mimo něj. Tentokrát se s námi Kamil podělil o zážitky z mezinárodní konference SPMP v Praze a z Isarafestu, který se každoročně koná na naší zahradě. Další příspěvek věnoval svému pejskovi a vylíčil nám i to, jak to chodí při sportovním tréninku, když je venku hezky.

trable se psem

konference praha

sportovky

isarafest

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kamilova kronika