MČR v Přespolním běhu

Ve čtvrtek 4.10. se v Jablonci nad Nisou kromě fotbalového zápasu s mužstvem Dynamo Kyjev pořádalo také Mistrovsví České republiky v přespolním běhu. Jednalo se o již 21. ročník a ani nyní na něm nechyběli sportovci z Mladé Boleslavi. Konkrétně se z Centra83 ve čtvrtek ráno vydali do Jablonce tři závodníci: Josef B., Ondra K. a Vojtěch P.
Cesta ubíhala rychle a bez překážek a tak jsme už kolem 10h byli v Jablonci v Hotelu Sport. Dokonce jsme předstihli i organizátory, kteří dorazili až chvíli po nás. Po úspěšné registraci, dopolední kávě, obědě a malé procházce po okolí jsme se autem přesunuli na sportoviště. Na stadionu každý závodník vyfasoval své číslo. A ještě před samotným vypuknutím závodů jsme si šli projít trať na tu „naši patnáctistovku“, na kterou za nedlouho měli vyběhnout všichni tři Boleslavští závodníci.
Je třeba říct, že čtvrtek byl pouze prvním ze dvou dnů, kdy probíhaly celé závody a i tak jsme měli možnost vidět dost velké množství startů a běhů, závodníků a závodnic. I když pravidelní účastníci závodního klání v přespolním běhu říkali, že celková účast na závodech je prý nižší než v předešlých letech.
Konečně přišla řada i na běh 1500 m muži B. Celkem běželi za tuto kategorii 4 závodníci a k nim byli připojeni další 2 z jiné kategorie. Nakonec se Ondrovi podařilo vybojovat druhé místo a stříbrnou medajli, Vojta doběhl třetí a odnesl si tak bronz.
Kolem 17. hodiny proběhlo vyhlášení a celkové zakončení prvního dne celého mistrovství, a protože my jsme se už jiného běhu neúčastnili, vydali jsme se autem zpátky do Boleslavi.