LEPORELO

Soubor LEPORELO vznikl v roce 1996 původně jako taneční kroužek Centra 83 v Mladé Boleslavi.

Všichni členové jsou lidé s mentálním handicapem a láskou k tanci a divadlu. Hlavně pomocí výrazového tance představují netradiční ztvárnění různých známých i neznámých příběhů. Do repertoáru souboru patří například pohádky Smolíček pacholíček, O šípkové Růžence, ale také taneční ztvárnění známého filmu Hříšný tanec. Svou práci soubor prezentuje především na různých festivalech a akcích doma i v zahraničí.

Po loňské úspěšné sezóně, kdy jsme představili divákům pohádkový příběh Kráska a zvíře, jsme pro tuto sezónu nazkoušeli nové představení s názvem „DUCHOVÉ“.

V  roce 2017 máme v plánu (nejen) tato vystoupení:

březen: 4.3. Elitery Louny – taneční soutěž
duben: 26. – 28. 4. Patříme k sobě – festival
květen: Festival Slunce Praha
červen: 2. – 3.6. Konference SPMP Praha, Festival Smečno
září 2017: Motorkářské odpoledne v Centru 83
říjen: Náš svět – festival v Žatci
prosinec: Ocenění dobrovolníků Mladá Boleslav – vystoupení

 

 

 

Leporelo na festivalu v Žatci

Zprávy z cest Leporela:

V termínu od 10. 10 do 11. 10. jsme se již tradičně s divadelně-tanečním souborem zúčastnili festivalu Náš svět v Žatci. Protože sem jezdíme už řadu let, potkali jsme tu spoustu starých známých a kamarádů. Žatec je krásné město a bydlíme tu pravidelně v příjemném hotelu Zlatý orel.
Ale samozřejmě tu především hrajeme divadlo. Letos jsme se tu představili ve čtyřech vystoupeních v Žatci a v Lounech.
Do konce roku nás čeká ještě minimálně jedno veřejné vystoupení a to na udělování cen Dobrovolnického centra v Mladé Boleslavi.

 

krátké video z akce

Posted in LEPORELO | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo na festivalu v Žatci

Jak to vidí Lucka – Leporelo v Praze

Téměř přesně v polovině května se soubor Leporelo vydal do hlavního města, aby tam v rámci 23. ročníku Festivalu integrace SLUNCE představil své vystoupení „Kráska a zvíře“. Třešničkou na dortu pro nás byla návštěva Žižkovského vysílače, z něhož jsme měli skoro celou Prahu stověžatou jako na dlani. O své postřehy z této cesty se s námi podělila Lucka Kalousová.

17. 5. jsme jeli do Prahy vystupovat s „Kráskou a zvíře“. Byli i další soubory, viděli jsme krásná představení. Šli jsme na Žižkovskou rozhlednu a viděli jsme okolí Prahy a děkuji Martině a Míle a Lence, bylo to hezké a jeli jsme v pohodě.

Lucka Kalousová

Posted in LEPORELO, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak to vidí Lucka – Leporelo v Praze

Jak to vidí Lucka – Leporelo v Semilech

V Semilech se na konci měsíce dubna konal tradiční festival Patříme k sobě, jehož se tradičně účastnil i náš soubor Leporelo. Naši herci si užili nejen potlesk a bohatý doprovodný program, ale zapracovali i na kondičce výletem na vrch Kozákov. Více v reportáži Lucky Kalouskové.

Posted in LEPORELO, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak to vidí Lucka – Leporelo v Semilech

Vystoupení Leporela v Ostravě

V říjnu 2016 jsme dostali pozvání do Ostravského Národního divadla, abychom zde uvedli představení Kráska a zvíře na festivalu Všechny barvy duhy. Pokračování a foto

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení Leporela v Ostravě

Ocenění mladoboleslavských dobrovolníků

Již potřetí se letoIMG_4044 uprs uskutečnilo v městském divadle v Mladé Boleslavi „Ocenění dobrovolníků ze zdravotně sociální oblasti“. Letos bylo oceněno 20 dobrovolníků, kteří svůj volný čas tráví prací s klienty sociálních zařízení. Na slavnostním večeru vystoupilo také Leporelo s nově nastudovanou pohádkou Kráska a zvíře.

Pokračovat

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ocenění mladoboleslavských dobrovolníků

Leporelo vítězem taneční soutěže

koláž tiskO víkendu zaznamenal náš taneční soubor Leporelo velký úspěch, vyhrál v poměrně tvrdé konkurenci (např. Lucarino Dance, Boubelky Louny ….) na taneční soutěži svou kategorii. Pokračovat

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo vítězem taneční soutěže

Kalendář na rok 2015

kalendar10kalendar10

 

 

 

 

Občanské sdružení Téma dne ve spolupráci s naším Leporelem nafotilo úžasné fotky, poskládalo je do kalendáře a ten už je konečně na světě. Je ve formátu A3 s pevnou zadní stranou a vypadá moc dobře.

Cena kalendáře je 120 Kč a k zakoupení je v Krámečku. Ještě pár kousků zbývá.

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kalendář na rok 2015

Jak vznikala novoročenka

NovoročenkaV letošním roce jsme se rozhodli, že zkusíme udělat novoročenku zase trochu jinak. A tak po loňském ručně vytvořeném PFku přišla letos řada na focení. Jednoho listopadového odpoledne se sešlo v tělocvičně v Havlíčkovce téměř celé Leporelo, vklouzlo do kostýmů Marie, Josefa, tří králů a spol a nafotilo živý betlém. A aby bylo z čeho vybírat, fotilo se nejen v biblickém duchu, ale také rozverně novoročně s přípitkem. Pro fotomodelky a fotomodely to znamenalo rychlé převlékání, tentokrát do kostýmů z jejich zatím posledního představení. A tak vznikly fotografie, na nichž si naše paní ředitelka připíjí s japonskou gejšou, se španělskou tanečnicí flamenga, s domorodcem z afriky, s americkou dívkou z dob slavného charlestonu a zdatně jim sekunduje i pan Václav Klement. A jako bonus se s nimi vyfotil i klokan s malým klokánkem v kapse.

Protože však novoročenka může být jen jedna, ale hezká fotka byla nejedna, nahlédněte do naší fotogalerie, kde jsou ty povedenější kousky, ať už v „syrovém“ stavu a nebo po drobném zásahu grafika.

anděl páně kopieBeFunky_dvojice přisvětlená jesůeIMG_9730přípitek

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak vznikala novoročenka

Premiéra nového kousku

V září jsme uvedli premiéru našeho nového přestavení s názvem Laurin a Klement, cesta kolem světa. A kde jinde bychom měli mít premiéru než ve ŠKODA MUZEU a kdy jindy než na našem festivalu Narevanš.

Posted in LEPORELO | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Premiéra nového kousku

Leporelo na ozvěnách Mental Power

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo dvoudenním tanečním maratonu na mladoboleslavském festivalu Narevanš soubor Leporelo hned v sobotu 20. 9. pokračoval tanečním vystoupením Hříšný tanec v zámeckých zahradách na Kladně, kam byl pozván na ozvěny Mental Power Prague film festivalu, které spolu s doprovodným programem pořádal divadelní spolek Taška Kladno.

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo na ozvěnách Mental Power

Leporelo zabodovalo

leporelo 2V areálu zámecké zahrady ve Smečně si naše Leporelo Continue reading

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo zabodovalo

Superhrdinové jedou do světa

superablesOd čtvrtka 5. června Continue reading

Posted in LEPORELO, NOVINKY, SPOLUPRÁCE | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Superhrdinové jedou do světa

Festival PATŘÍME K SOBĚ

V dubnu se náš soubor vypravil s tanečním vystoupením Hříšný tanec do Semil na tradiční festival. Obecenstvu se program líbil a známé melodie si pobrukovalo společně s vystupujícími. A protože nejen kulturou živ je člověk, došlo i na procházky po okolí, návštěvu … Continue reading

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Festival PATŘÍME K SOBĚ

Festival Náš svět v Žatci

22. – 23. 10. jsme se již tradičně zúčastnili festivalu Náš svět v Žatci. Představili jsme zde naše nejnovější představení s názvem Hříšný tanec.  O co strastiplnější byla cesta na festival, kdy jsme přes hustou mlhu pomalu neviděli silnici, o to příjemnější byla reakce diváků na náš tanec. Vystupovali jsme celkem třikrát, jednou i v divadle v Lounech. Festival byl fajn a už se těšíme na další.

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Festival Náš svět v Žatci