LEPORELO

Soubor LEPORELO vznikl v roce 1996 původně jako taneční kroužek Centra 83 v Mladé Boleslavi.

Všichni členové jsou lidé s mentálním handicapem a láskou k tanci a divadlu. Hlavně pomocí výrazového tance představují netradiční ztvárnění různých známých i neznámých příběhů. Do repertoáru souboru patří například pohádky Smolíček pacholíček, O šípkové Růžence, ale také taneční ztvárnění známého filmu Hříšný tanec. Svou práci soubor prezentuje především na různých festivalech a akcích doma i v zahraničí.

Momentálně máme v repertoáru dva nové kousky – Romeo a Julie a Boky jako skříň.


 

 

 

Patříme k sobě 2019

„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným…“

Náš tanečně-divadelní soubor Leporelo si ani letos nenechal ujít festival v Semilech, který se konal již po dvaadvacáté. A již skoro tradičně uvedl právě zde premiéru nově nastudovaného kousku – tentokrát ztvárnění příběhu tří dnů a tří nocí, v nichž nenadálí hosté nakrátko rozbouří poklidný život v malém městečku na řece Orši, v Krokových Varech……. Na prkna, která znamenají svět, vnesli léto. A a ne ledajaké – Vančurovo Rozmarné léto.

A po práci legraci, při výletování Semilskem si všichni do sytosti  užili to pravé aprílové počasí jak má být.

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Patříme k sobě 2019

Leporelo opět na výsluní

Soubor Leporelo úspěšně reprezentoval Centrum 83 na festivalu ve Smečně, kde s vystoupením Romeo a Julie zabodoval v kategorii Divadlo a odvezl si tak nejen příjemné zážitky, ale také zlaté medaile za vítězství.

Posted in LEPORELO, NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo opět na výsluní

Leporelo na festivalu v Žatci

Zprávy z cest Leporela:

V termínu od 10. 10 do 11. 10. jsme se již tradičně s divadelně-tanečním souborem zúčastnili festivalu Náš svět v Žatci. Protože sem jezdíme už řadu let, potkali jsme tu spoustu starých známých a kamarádů. Žatec je krásné město a bydlíme tu pravidelně v příjemném hotelu Zlatý orel.
Ale samozřejmě tu především hrajeme divadlo. Letos jsme se tu představili ve čtyřech vystoupeních v Žatci a v Lounech.
Do konce roku nás čeká ještě minimálně jedno veřejné vystoupení a to na udělování cen Dobrovolnického centra v Mladé Boleslavi.

 

krátké video z akce

Posted in LEPORELO | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo na festivalu v Žatci

Jak to vidí Lucka – Leporelo v Praze

Téměř přesně v polovině května se soubor Leporelo vydal do hlavního města, aby tam v rámci 23. ročníku Festivalu integrace SLUNCE představil své vystoupení „Kráska a zvíře“. Třešničkou na dortu pro nás byla návštěva Žižkovského vysílače, z něhož jsme měli skoro celou Prahu stověžatou jako na dlani. O své postřehy z této cesty se s námi podělila Lucka Kalousová.

17. 5. jsme jeli do Prahy vystupovat s „Kráskou a zvíře“. Byli i další soubory, viděli jsme krásná představení. Šli jsme na Žižkovskou rozhlednu a viděli jsme okolí Prahy a děkuji Martině a Míle a Lence, bylo to hezké a jeli jsme v pohodě.

Lucka Kalousová

Posted in LEPORELO, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak to vidí Lucka – Leporelo v Praze

Jak to vidí Lucka – Leporelo v Semilech

V Semilech se na konci měsíce dubna konal tradiční festival Patříme k sobě, jehož se tradičně účastnil i náš soubor Leporelo. Naši herci si užili nejen potlesk a bohatý doprovodný program, ale zapracovali i na kondičce výletem na vrch Kozákov. Více v reportáži Lucky Kalouskové.

Posted in LEPORELO, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak to vidí Lucka – Leporelo v Semilech

Vystoupení Leporela v Ostravě

V říjnu 2016 jsme dostali pozvání do Ostravského Národního divadla, abychom zde uvedli představení Kráska a zvíře na festivalu Všechny barvy duhy. Pokračování a foto

Posted in LEPORELO, nezařazené, NOVINKY, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vystoupení Leporela v Ostravě