Festival Slunce svítí všem 2018 opět rozsvítil Boleslav

V mladoboleslavském městském divadle se ve čtvrtek 15.11. opět rozzářily nejen divadelní reflektory, ale obrazně řečeno i slunce, a to v rámci již desátého ročníku festivalu Slunce svítí všem. Festival má v Mladé Boleslavi dlouhou tradici. Již 20 let jednou za dva roky ho pořádá Sdružení pro podporu lidí s mentálním postižením pobočný spolek Mladá Boleslav ve spolupráci s Centrem 83 a ZŠ (speciální) Mladá Boleslav.
V letošním roce přijalo pozvání do Mladé Boleslavi devět souborů z celé republiky.Během celého dvoudenního festivalu se umělci také podívali do dobrovického cukrovaru, zařádili si na písničky Michala Davida na připraveném mejdanu a společně s plným sálem Škoda Muzea si užili v rámci festivalu pořádaný báječný koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Na prknech, která znamenají svět, se pak střídala taneční, pěvecká, hudební i činoherní vystoupení ve správně namíchaném koktejlu tak, aby se diváci zasmáli při veselé scénce žateckých herců, fragmentech z filmu Slunce, seno, .. v podání dětí z Lipníka nebo při veselých, ale poučných příhodách čmeláčího roje tvořeného dětmi základní školy, aby se trochu dojali při scénickém tanci tanečníků z Tloskova  a  vystoupení Romeo a Julie v podání boleslavského Leporela, aby si zazpívali společně se sborem dětí ZŠ Celno a zavrtěli se na sedadlech během tanečních vystoupení Berušek z Centra 83, souboru Lucarino dance a bubenické show Rytmů Ostrava. Vystupující zvládli tři dopolední a jeden večerní blok a přestože atmosféra jednotlivých pásem byla pokaždé trochu jiná, právě dle věku publika, pokaždé se z hlediště ozýval spontánní potlesk, smích a povzbuzování.

 Samotný galavečer v městském divadle je takovou třešničkou na dortu, slavnostním vyvrcholením dvoudenního programu, kde zúčastněné umělecké soubory mohou prezentovat před zaplněným sálem to, co umí a dokáží. Divadlo vyprodané do posledního místečka je odměnilo dlouhým potleskem ve stoje. A to je pro ně i všechny, kteří se jim věnují, ta největší odměna.
 Foto: J. Stýblo
NOVINKY, SPMP Mladá BoleslavPermalink

Comments are closed.