Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Třetí oddělení denního stacionáře si pod dojmem krásných podzimních (tedy skoro letních) dnů naplánovalo výlet do nedalekého Kněžmosta. A ačkoli se ten den počasí už zatvářilo zcela podzimně, nikomu to nevadilo. Podzim je přece krásně barevný a voňavý.  A že je to všechno pravda, o tom se přesvědčte v článku Honzy Štymáka.

19. 10. jsme jeli autem na výlet do  Kněžmosta.  Dojeli jsme na kraj obce a tam jsme nechali auto. Vydali jsme se údolíčkem k naučné  stezce, byly tam vysázené známé i méně známé ovocné stromy. Krajina byla krásně zbarvena podzimem, červené listy stromů prosvětlovaly mlžný opar. Krásnou krajinou jsme došli až ke skalním bytům, které jsme si prohlédli a vydali jsme se zpět k autu.
Výlet se nám líbil a těšíme se na další akci.

 

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet třetího oddělení do Kněžmosta

Rostou, stále rostou

Letošní podzim houbaření přeje, rostou bedly, lišky i hřiby. A tak není divu, že i my jsme se nechali zlákat plnými lesy a vyrazili s košíčky, nikoli za babičkou do chaloupky, ale do lesa pro nějaký ten chutný úlovek vykukující z mechu. A jak se nám dařilo, o tom si přečtěte v minireportáži Petry Štechové.

Posted in STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rostou, stále rostou

MČR v závodech horských kol

Ve dnech 13. -14.10. 2017 se naši reprezentanti v sedlech svých horáků vydali do Srubů, vesnice u Chocně, kde se konal pátý ročník mistrovství ČR v závodech horských kol. Pořadatelé opět připravili opravdu krásné tratě. Na programu dvoudenního klání byla páteční časovka a sobotní krosový závod s hromadným startem. Počasí letos vyšlo parádně a tak všichni mohli, nerušeni vnějšími vlivy, zúročit své tréninkové dávky.

Startovní pole bylo velmi početné a kvalitní, bez jednoho závodníka se přihlásila rovná stovka, z 19 zařízení či sportovních klubů napříč republikou. A naši se jako obvykle neztratili! Cinklo to Lence Závorové i Fandovi Dubickému a krásného výsledku dosáhl i Pepa Brzobohatý. Gratulujeme a děkujeme.

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MČR v závodech horských kol

Leporelo na festivalu v Žatci

Zprávy z cest Leporela:

V termínu od 10. 10 do 11. 10. jsme se již tradičně s divadelně-tanečním souborem zúčastnili festivalu Náš svět v Žatci. Protože sem jezdíme už řadu let, potkali jsme tu spoustu starých známých a kamarádů. Žatec je krásné město a bydlíme tu pravidelně v příjemném hotelu Zlatý orel.
Ale samozřejmě tu především hrajeme divadlo. Letos jsme se tu představili ve čtyřech vystoupeních v Žatci a v Lounech.
Do konce roku nás čeká ještě minimálně jedno veřejné vystoupení a to na udělování cen Dobrovolnického centra v Mladé Boleslavi.

 

krátké video z akce

Posted in LEPORELO | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Leporelo na festivalu v Žatci

Přechod Jizerek

Tradiční podzimní přechod hor si naši sportovci tentokrát užili v Jizerkách. Více o tom, kde byli a co tam všechno viděli naleznete článku Petry Štechové a obrázky pak ve fotogalerii zde

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přechod Jizerek

Asistent v chráněném bydlení

Dokážete si sami nakoupit, uvařit, poklidit? Ohlídáte si čas, abyste byli včas tam, kde máte být? Zajdete si bez problémů do kina, na výlet nebo zaplatíte v restauraci? Umíte si prát a žehlit oblečení, které jste si sami koupili? Tak s tím vším potřebují naši klienti pomoci a právě pro ně hledáme

 asistenta do chráněného bydlení. 

Místo výkonu práce: Mladá Boleslav
Úvazek: 1,000
Předpokládaný termín nástupu: prosinec 2017 – leden 2018. Dále

Posted in NOVINKY, PRACE | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Asistent v chráněném bydlení

Potravinová sbírka pro lidi bez domova

(Nejen) v adventním čase by si měli lidé pomáhat. Proto jsme se i my rozhodli pomoci lidem v nouzi a spolu se SPMP a základní školou speciální uspořádat potravinovou sbírku pro Naději. V minulosti jsme pekli cukroví, tentokrát jsme se rozhodli přilepšit lidem bez domova i něčím teplým do žaludku – samozřejmě po ohřátí!!!

Do naší potravinové sbírky se může zapojit kdokoli, vhodné jsou prakticky všechny pochutiny, které lze zavřít do konzervy. Masové, fazolové i zeleninové konzervy, paštiky, omáčky a polévky (ty mohou být samosebou i v pytlíku).

Potraviny lze nosit do Krámečku (Václavkova 950) nebo na kteroukoli službu Centra 83 či školy, a to do 6.12.2017. Budeme mít radost, když společně s námi uděláte radost lidem, kteří se ocitli bez domova.

Posted in NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Potravinová sbírka pro lidi bez domova

Motorkářské odpoledne v Centru 83

Rok se s rokem sešel a my jsme netradičně letos již podruhé uspořádali tradiční setkání klientů s rychlými stroji, respektive jejich majiteli. Vše vypuklo ve čtvrtek 21.9. v odpoledních hodinách Pokračování, fotogalerie a reportáž

Posted in NOVINKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Motorkářské odpoledne v Centru 83

Mistrovství ČR v přespolním běhu

21.9. jsme se zúčasnili MČR v přespolním běhu v Jablonci nad Nisou. Počasí nám přálo a tak nic nebránilo tomu, abychom si závody s chutí užili. Pokračování a výsledky

Posted in SPORT, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mistrovství ČR v přespolním běhu

Přihláška na zimní pobyt do Pece

Kdo by chtěl sednout ježibabě na lopatu a nechat se šoupnout do pece? Asi nikdo. Ale ten, kdo chce jet do Pece pod Sněžkou 11.-16. prosince na zimní pobyt SPMP, nebude dlouho váhat a vyplní přihlášku na hory !!!!!!!!!!!

Posted in SPMP | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Přihláška na zimní pobyt do Pece

Pozvánka na výstavu do Templu

V prostorách mladoboleslavského Templu vystavují až do 12. listopadu  své obrazy klienti denního stacionáře Stéblo z Borotic. Přijďte se podívat a inspirovat.

Posted in NOVINKY, POZVANKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na výstavu do Templu

Zveme Vás na motorkářské odpoledne

Tradiční akce v netradičním podzimním čase, věříme, že i počasí nám bude nakloněno ….

Posted in NOVINKY, POZVANKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zveme Vás na motorkářské odpoledne

DVD z tábora v Kořenově

DVD z letošního tábora v Kořenově už je zpracované a aktuálně je možné předobjednat ho v Krámečku ve Václavkově ulici.

Posted in SPMP | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem DVD z tábora v Kořenově

Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Každý rok se na celý srpen stěhují výrobky z Krámečku na zámek Mnichovo Hradiště a spolu s nimi se stěhují i prodávající. O víkendech se k nim přidávají i klienti, kteří tak mohou sami odprezentovat výrobky, které vznikají pod jejich rukama.

Jednou z prodávajících klientek byla i Petra Štechová, která se s námi podělila o své letošní zážitky.

 

 

Posted in nezařazené, STŘÍPKY | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Prázdniny skončily a s nimi i prodej v Hradišti

Hledá se: pracovník v sociálních službách pro týdenní stacionář

  Hledáme pracovníka v sociálních službách pro týdenní stacionář – zkrácený úvazek Místo výkonu práce: Mladá Boleslav Předpokládaný termín nástupu: čím dříve, tím lépe Úvazek: 0,750, tj. 30 hod týdně Pracovní doba: pondělí – pátek, z toho tři ranní a dvě odpolední směny (do 21 hod), každý třetí … Continue reading

Posted in NOVINKY, PRACE | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hledá se: pracovník v sociálních službách pro týdenní stacionář