1. výstava psů na Havlíčkově louce

V úterý po poledni se na naší zahradu do Havlíčkovky začali trousit v doprovodu svých páníčků pejsci nejrůznějších velikostí, barev, stáří a rasy, aby se zúčastnili první centrácké výstavy psů a předvedli odborné porotě (složené ze všech přítomných diváků) svůj půvab, roztomilost, um či výcvik. Každý dle svých možností. Na někom se podepsala nervozita, někdo publikum neřešil, ale všichni do jednoho promenádu zvládli na jedničku a někteří i přidali nějaký ten nacvičený kousek. Nejmladší psí miminko mělo necelé tři měsíce, nejstaršímu seniorovi táhne na dvanáctý rok.

Klání se účastnilo jedenáct psů – Bonnie, Amálka (1), Jerry, Drift, Amálka (2), Enzo, Amigo, Rocky, Luna, Disney, Cassie – a jeden speciální host, totiž plyšový maskot odlehčovacích služeb.

Porota to měla těžké, srovnávala nesrovnatelné – pejsky malé a velké, mazlíky a sportovce ve výcviku, chlupáče a krátkosrsté hafany, pejsky s papíry a nalezence……

Absolutním vítězem se nakonec stal pes Drift, který se svým páníčkem Richardem předvedl ukázku výcviku. Ale uznání a ocenění si zasloužili, a také nakonec odnesli, všichni.

Děkujeme všem psím účastníkům za zpestření odpoledne a páníčkům za to, že nám umožnili potěšit a pomazlit se s jejich mazlíčky.

NOVINKYPermalink

Comments are closed.